MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W poniedziałek 26 listopada 2012 roku obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły bibliotekę szkolną przynosząc laurki dla misia, ulubione pluszaki, pięknie wykonany wizerunek misia i słuchały czytanych bajek. Wystawka książek o misiach zapoznawała wszystkie dzieci z misiowymi bohaterami bajek i opowiadań. W czasie przerw dzieci kolorowały malowanki z misiami.

Został też ogłoszony konkurs rodzinny „Nasza maskotka”. Konkurs adresowany był do uczniów i członków ich rodzin, którzy chcieli wykazać się zdolnościami manualnymi. Zadanie polegało na wykonaniu pracy przedstawiającej misia lub inną maskotkę techniką dowolną ( szyta, haftowana, ulepiona itp.) Po jakimś czasie pojawiły się maskotki przeróżne, piękne i starannie wykonane. Wystawiono je na korytarzu szkolnym i poddano ocenie. Głosowanie polegało na wrzuceniu do urny kartki z numerem wybranej maskotki.

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpiło podczas Zabawy Choinkowej w styczniu 2013. Otrzymali je:

- za I miejsce - Kacper Kuźniar z kl. II, który wraz z drużyną złożoną z mamy, taty, brata i wujka Darka wykonał dużego pręgowanego kota,

- za II miejsce - siostry Ola i Martyna Nowakowskie z kl.I, które zrobiły misia z kolorowych papierowych kulek,

- za III miejsce - Julia Nowacka z kl.V – uszyła wraz z mamą węża, którego przekazała na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

opis GB


powrót do kalendarium

początek strony